Makijaż permanenty

Makijaż permanentny to wspaniałe rozwiązanie dla kobiet ceniących sobie nienaganny wygląd niezależnie od pory dnia. Za jego pomocą możemy podkreślić rysy twarzy każdej kobiety w delikatny i naturalny sposób. Podkreślone brwi, zarysowana linia rzęs oraz wspaniały kształt i kolor ust przez całą dobę powoduje, że czujemy się zadbane, radosne i emanujemy kobiecością. Makijaż permanentny jest to makijaż stały. Polega na szprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów, stosowany głównie w okolicach ust, brwi i oczu. Sposób nakładania podobny jest nieco do tatuowania, a efekt utrzymuje się od 2 do 5 lat.

Przed rozpoczęciem pigmentacji ustalany jest kształt oraz odcień rysunku, dobrany zgodnie z karnacją i urodą pacjentki. Podczas zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, a także obrzęk, który ustępuje następnego dnia (przy wrażliwszych skórach może utrzymywać się do 2 dni).

Zaraz po zabiegu użyte pigmenty są bardzo intensywne, zaostrzone. W trakcie gojenia skóry barwnik wypłukuje się i blednie o ok. 20-50%, dlatego niezbędne jest powtórzenie zabiegu po ok. 2-4 tyg.

Przez pierwszy tydzień skóra poddawana zabiegowi nie powinna być traktowana mydłem oraz innymi środkami higienicznymi a także kosmetykami kolorowymi. Skórę można przemywać jedynie szarym mydłem lub samą wodą. Nie należy korzystać z sauny, basenu czy siłowni a także należy unikać nasłonecznienia obszarów poddawanych zabiegowi przez okres ok. 1 miesiąca.

Konieczne jest, aby zostały zastosowane produkty do pielęgnacji końcowej zalecane przez osobę wykonującą makijaż. W przypadku pigmentacji oczu krem aplikujemy tylko na noc.

W przypadku ust należy pamiętać, by po zabiegu przez okres 1 tyg. wszystkie napoje pić przez słomkę. Nie należy się całować ani przebywać na słońcu, gdyż może dojść do sinienia warg. Kremy należy aplikować regularnie, tak, aby nie doszło do wyschnięcia ust.

W przypadku wykonania makijażu ust konieczne jest zastosowanie leku przeciwopryszczkowego Heviran tydzień przed i tydzień po zabiegu . Dotyczy to również pacjentek, które nie stwierdzają podatności na wirus opryszki.

Makijaż permanenty

Usta

Makijaż ust nadaje świeżości oraz pewności siebie. Kształt ust dobierany jest na postawie życzeń klientki oraz naszej sugestii kierując się kryteriami naturalności oraz kobiecości.

SPOSOBY PIGMENTACJI UST

 • CAŁKOWITE WYPEŁNIENIE – usta pigmentowane są na całej powierzchni. Tą metodą można zarówno zmienić odcień ust, jak i skorygować ich kształt.
 • KONTUR I CIENIOWANIE – pigmentowany jest kontur oraz zewnętrzna część ust. Za pomocą tej metody można skorygować ich kształt, oraz optycznie je uwypuklić. Metoda ta nie jest wskazana przy zmianie odcienia ust.
 • KONTUR – polecany osobom o ładnym kształcie i kolorze ust, ale ze słabo widocznym konturem. Metoda ta nie jest wskazana do zmiany kształtu oraz odcienia ust.
 • LIP LIGHT – rozjaśnianie okolic konturu ust.

Makijaż permanenty

Oczy

Idealny sposób na kreskę na oku, która niepozostawi smug nawet po aktywnych ćwiczeniach fizycznych, pływaniu lub codziennych czynnościach. Makijaż permanentny oczu sprawia, że rzęsy wydają się grubsze, a oczy bardziej podkreślone. Kreska górna optycznie pogrubia rzęsy oraz nadaje kształt natomiast dzięki dolnej kreseczce możemy uzyskać delikatne zacienienie oraz powiększenie oka. Makijaż permanentny to idealne rozwiązanie dla osób noszących szkła kontaktowe, z problemami ze wzrokiem lub chcących po prostu zaoszczędzić czas.

Makijaż permanenty

Brwi

Kształt brwi podkreśla cechy charakterystyczne i równoważy wygląd całej twarzy. Łuk brwi wyraża nastrój i może nawet sprawić, że można wyglądać młodziej. Nierówne, przerzedzone w wyniku nadmiernego wyskubywania brwi można idealnie odtworzyć, lub nadać nowy kształt przy jednoczesnym zachowaniu naturalności i symetrii całej twarzy.

Makijaż permanenty

Najczęściej zadawane pytania

Bez wątpienia makijaż permanentny jest zabiegiem, nad którym warto się zastanowić. W rozwianiu wątpliwości może pomóc odpowiedź na kilka podstawowych pytań.

Podczas takiej wizyty, na własnej skórze i na własne oczy, można zweryfikować przeczytane opinie, przekonać się o moich umiejętnościach, jakości usługi, czystości i sterylności w gabinecie. Podczas wizyty zostaje wykonany rysunek wstępny, dobieramy kolory, przedstawiam procedury dotyczące zabiegu, omawiamy przeciwwskazania. Koszt wizyty: 50zł. Cena odliczana jest od kwoty zabiegu, jeśli klientka się na niego zdecyduje. Wizyta nie jest konieczna, jeżeli ktoś jest zdecydowany może bezpośrednio umówić się na zabieg.

 • Ciąża i okres karmienia piersią,
 • infekcje wirusowe np. opryszczka,
 • choroby wirusowe (zapalenie wątroby, HIV)
 • infekcje grzybicze
 • leki (sterydowe, przeciwzakrzepowe, na bazie kwasu acetylosalicylowego)
 • nieustabilizowana cukrzyca, tarczyca
 • łuszczyca,
 • nowotwór,
 • skóra z tendencjami do bliznowców,
 • znamiona w miejscu wykonywania zabiegu,
 • epilepsja,
 • świeża opalenizna itp.

O ile makijaż permanentny brwi nie wymaga od nas, konkretnych przygotowań tak w przypadku makijaż permanentnego ust należy przyjmować lek przeciwirusowy Heviran 3 dni przed zabiegiem i 3 dni po. Wszystko po to aby uniknąć opryszczki. U osób z cienką, nacznkową cerą zaleca się przyjmowanie tydzień przed RUTINOSCORBINU aby uszczelnić naczynia krwionośne.

Nie ma czego, zabieg jest praktycznie bezbolesny. Oczywiście, odczuwanie bólu i odporność na niego są bardzo indywidualną sprawą, ale pigmentację przeprowadzamy w znieczuleniu. Stosuję znieczulenie przed i w trakcie (po przerwaniu ciągłości naskórka).

Na całą procedurę składa się wiele czynników. Przed każda wizytą przeprowadzany jest dokładny wywiad, klientka otrzymuje kartę z którą musi się zapoznać następnie przechodzimy do rysunku, doboru koloru, znieczulenia i na koniec pigmentacji. Wizyta trwa 2,5 do 3h.

Wszystko jest zależne od organizmu. Jest to bardzo indywidualna kwestia. Zależy od takich czynników jak rodzaj skóry, jej „metabolizm”, pielęgnacja pozabiegowa, stan zdrowia. Nie można dać gwarancji na trwałość makijażu. Po ok 1-1,5 roku zalecane jest odświeżenie makijażu i dopigmentowanie. Dla moich klientek jest to koszt 50% AKTUALNEJ ceny podstawowej (po 1,5 roku do 2 lat po pierwszym zabiegu). W przypadku ust i kresek pigment utrzymuje się w skórze dłużej niż w przypadku brwi.

Usuwanie makijażu permanentnego - Remover

Niechciany makijaż permanentny można usunąć za pomocą nowoczesnych metod w postaci specjalnych preparatów, które stanowią atrakcyjną alternatywę dla zabiegów laserowych.

Pojedynczy zabieg to zaledwie kilka minut, po których już widać pierwsze efekty!

Zabieg z użyciem Removera pozwoli na pozbycie się niechcianego lub nieudanego makijażu permanentnego lub pozwoli na tyle rozjaśnić makijaż permanentny (np. wykonany przestarzałymi, niepoprawnymi technikami) do takiego stopnia, aby było możliwe wykonanie makijażu korygującego (tzw. korekty).