PHOTO-DYNAMIQ® LLLT LASER

PHOTO-DYNAMIQ® LLLT LASER R/IR/UV z certyfikatem CE przeznaczony jest do terapii fotodynamicznych PDT. Daje skumulowane efekty: natychmiast widoczny efekt zabiegowy dzięki kierunkowym chromoforom i składnikom aktywnym oraz efekty biostymulujące w długim czasie.

MERCURIUS GEDANENSIS 2012 ZŁOTY MEDAL

PHOTO-DYNAMIQ®

Absolutna innowacja – Najnowsza technologia
Doskonała synergia laserów diodowych z polem magnetycznym i fotoaktywatorami do metod PDT

Metody fotodynamiczne PDT

Terapia fotodynamiczna jest procedurą medyczną zaadaptowaną przez dermoestetykę i medycynę estetyczną. Jej działanie oparte jest na synergii światła i składników fotoaktywnych, co zapewnia stymulację odnowy komórkowej i regeneracji oraz osiągnięcie natychmiast widocznego efektu. Metody fotodynamiczne są z powodzeniem stosowane w wielu terapiach dermatologicznych szczególnie w kuracjach odmładzających, przeciwstarzeniowych oraz dla tzw. „skór trudnych”, dla których wykorzystywane są przede wszystkim łączone techniki światło/laseroterapii i fotoczułych preparatów. W atopowym zapaleniu skóry, fotodermatozach, trądziku, łuszczycy – stosowane są głównie źródła światła pracujące w zakresie emisji ultrafioletu, w tym światła niebieskiego. Zostało potwierdzone, że światło niebieskie działa antybakteryjnie, łagodząco, hamująco na procesy zapalne, obniża temperaturę skóry i zmniejsza zaczerwienienia.

PHOTO-DYNAMIQ® pozwala wykonać 27 fotodynamicznych procedur zabiegowych dla kobiet i mężczyzn, w tym odmładzających, przeciwzmarszczkowych, wypełniaczy kolagenowych i hialuronowych, depigmentujących, ujędrniających, antycellulitowych, dla skóry z problemem rumienia i zaczerwienień, blizn, bielactwa nabytego, zaburzeń hormonalnych, także specjalne zabiegi dla skóry głowy oraz z zakresu estetyki podologicznej i stopy cukrzycowej.

PHOTO-DYNAMIQ® został nagrodzony ZŁOTYM MEDALEM MERCURIUS GEDANENSIS w Gdańsku 2012 

Sonda 650nm – seria preparatów PDT BLACK ESSENTIAL
(obudowa sondy szara)
P01 Lift owal / modelowanie podbródka – program dla kobiet
P04 Hialuronowa redukcja zmarszczek głębokich i mimicznych UNI
P06 Restruktura skóry / fitoestrogeny – program dla kobiet
P07 Biust Push UP / fitoestrogeny – program dla kobiet
P09 Strefa skóry wokół oczu – przeciwzmarszczkowa i przeciw cieniom UNI
P10 Przeciwzmarszczkowa kuracja skóra dłoni i paznokci UNI
P11 Seboregulacja / trądzik pospolity / keratoza UNI
P13 Depigmentacja / melanoza UNI
P15 Bielactwo nabyte / Vitiligo UNI
P16 Drenaż limfatyczny / wyszczuplanie – program dla kobiet
P18 Kuracja „ciężkie nogi” / stopa cukrzycowa UNI
P19 Redukcja rozstępów – program dla kobiet
P21 Redukcja blizn UNI
P22 Pielęgnacja skóry głowy, wzmocnienie porostu włosa UNI
P23 Redukcja niepożądanego owłosienia – twarz – program dla kobiet

Sonda 850nm – seria preparatów PDT BLACK ESSENTIAL

(obudowa sondy czarna)
P02 Lift owal modelowanie skóry twarzy – program dla kobiet
P03 Kolagenowa redukcja zmarszczek UNI
P05 Hialuronowa redukcja zmarszczek, odmłodzenie UNI
P08 Rewitalizacja i odnowa skóry – program dla mężczyzn
P12 Program IMMUNO redukujący rumień UNI
P14 Depigmentacja / Przebarwienia UNI P17 Antycellulit / wyszczuplanie – program dla kobiet  
P20 Redukcja rozstępów – program dla mężczyzn
P24 Redukcja niepożądanego owłosienia – ciało UNI 

Sonda 420nm – preparaty LIFT PEPTANGO R, FERULASHI, RETINOCAL PURE, REGENEVIA DNA, PLATINUM PEEL & CURE
(obudowa sondy szaro-czarna)
podłączenie do gniazda CTRL1, praca z programem P12 przy fotodynamicznych procedurach zabiegowych:

  • LIFT PEPTANGO R – dla każdego rodzaju skóry, także wiotkiej, dojrzałej, ze zmarszczkami mimicznymi i wiekowymi
  • FERULASHI – dla skóry wrażliwej, reaktywnej, z objawami atopowego zapalenia skóry (AZS), skłonnej do alergii, suchej, także po kuracjach estetycznych i medycznych
  • RETINOCAL PURE – dla skóry tłustej, z objawami trądziku pospolitego, dorosłych, z objawami zmian zapalnych; szczególnie dla skóry ze złą tolerancją zabiegów z kwasami
  • REGENEVIA DNA – przeciw objawom starzenia chronologicznego i fotostarzenia pogłębionym skutkami glikacji oraz działaniu agresywnych czynników środowiskowych jak promienie UV, spaliny, stres, tryb życia
  • PLATINUM PEEL & CURE – dla skóry z przebarwieniami i plamami, dla skóry mieszanej, tłustej, z trądzikiem, dla skóry cienkiej, delikatnej, naczyniowej i wrażliwej, dla skóry suchej, dojrzałej z utratą jędrności i zmarszczkami

Zasada działania

PHOTO-DYNAMIQ® łączy oddziaływanie lasera, preparatów fotoaktywnych oraz pola magnetycznego. Innowacyjna metoda magneto-fotodynamiczna użyta w PHOTO-DYNAMIQ® umożliwia szybką i wyraźną poprawę kondycji skóry z efektem natychmiastowym, bez poparzeń i powikłań. Dzięki takiemu połączeniu wzajemnych oddziaływań pól elektrodynamicznych oraz kierunkowo działających specjalistycznych preparatów wyniki zabiegów są skumulowane, skuteczniejsze i widoczne już od pierwszego zabiegu (efekt „glamour”). PHOTO-DYNAMIQ® bazuje na półprzewodnikowych diodach laserowych 420nm, 650nm, 850nm niskiej mocy (5mW/7mW) z impulsową emisją pola oraz pulsującym polu magnetycznym o mocy do 10mT. Zastosowanie w procedurach specjalnych preparatów fotoaktywnych z bio-chromoforami oraz składników aktywnych ukierunkowanych na dany problem skórny daje wysoką efektywność i skuteczność prowadzonych zabiegów.

Lasery biostymulujące

PHOTO-DYNAMIQ® to laser niskiej mocy o działaniu biostymulującym dla procesów fizjologicznych zachodzących w tkance, poprawiający mikrokrążenie i przepływ limfy, wpływający regenerująco i naprawczo. W urządzeniu PHOTO-DYNAMIQ® zastosowano 24 różnorodne pola laserowe, których parametry zostały odpowiednio dobrane do programów zabiegowych. Promieniowanie laserowe w połączeniu z polem magnetycznym ma działanie biostymulujące samo-naprawcze, uruchamiające procesy energizujące w tkance dla fal 650nm i 850nm oraz antybakteryjne/uspokajające dla fali 420nm.

Pole magnetyczne

Podobnie jak w przypadku promieniowania laserowego wykazano najwyższą skuteczność działania stymulującego dla zmiennych pól magnetycznych o małych wartościach indukcji (natężenia). W odróżnieniu od innych oddziaływań terapeutycznych jakim może być poddawany organizm – zewnętrzne pole magnetyczne przenika przez wszystkie struktury tkanek pobudzając procesy biologiczne zachodzące na każdym poziomie począwszy od jąder komórek, komórek, poprzez tkanki do całego organizmu. Oddziaływanie pola magnetycznego na tkankę intensyfikuje procesy metaboliczne, wzmacnia efektywność zachodzących reakcji chemicznych w tkankach, przyspiesza procesy energetyczne, ukrwienie i dotlenienie komórek, poprawia skuteczność i przyspieszenie wnikania składników aktywnych w obszarze oddziaływania.

Układy bio-chromoforów + preparaty aktywne

Na skuteczność wzajemnego oddziaływania laser-tkanka zasadniczy wpływ ma długość emitowanej wiązki światła w połączeniu z jej absorpcją przez chromofory zawarte w tkance/dostarczone do tkanki. Odpowiednio dobrane do światła o określonej długości fali chromofory w połączeniu ze składnikami aktywnymi gwarantują maksymalną absorpcję i wysoką skuteczność skojarzonej techniki działania urządzenia PHOTO-DYNAMIQ®.