Przebarwienia

Na przebarwienia polecamy:

Laser frakcyjny Co2 Lutronic

W terapii laserowej wykorzystujemy ablacyjny laser frakcyjny eCO2 Lutronic. Jest to rewolucyjne urządzenie, które pozwala w niezwykle precyzyjny, bezpieczny i nowoczesny sposób wykonywać zabiegi z pogranicza dermatologii i kosmetologii. Posiada wszystkie niezbędne certyfikaty jakości oraz bezpieczeństwa. Certyfikat FDA – wydany przez amerykańską agencję rządową- dokument, potwierdzający skuteczność działania, najwyższą jakość, będący gwarantem bezpiecznego użytkowania dla produktów medycznych. Urządzenie posiada również unijny certyfikat CE, potwierdzający brak negatywnych skutków zdrowotnych, efektywność działania i bezpieczeństwo użytkowe dla pacjentów.

Laser frakcyjny CO2 jest rewolucyjnym urządzeniem medycznym, wykorzystywanym w wielu terapiach mających na celu poprawę naszego wyglądu: likwidacja zmarszczek, redukcja przebarwień i niedoskonałości skórnych, redukcja blizn atroficznych (potrądzikowych), przerosłych, keloidów, rozstępów. Laser frakcyjny CO2 można stosować nie tylko na twarzy, ale również na szyi, dekolcie, dłoniach i innych częściach ciała.

Jak działa laser frakcyjny CO2 Lutronic ?

Laser emituje skoncentrowane światło o długości fali 10600 nm , którego energia w większości absorbowana jest  przez zawartą w komórkach naskórka i skóry właściwej wodę.Charakterystyczne dla lasera ablacyjnego Co2 jest to, że nie przenika skóry – jak większość urządzeń – lecz tworzy fragmentaryczne mikrouszkodzenia. Dziurki są tak małe, że wokół nich pozostaje bardzo duża ilość ilość zdrowej i nieuszkodzonej skóry. Mimo faktycznie bardzo niewielkiej powierzchni, którą uszkodził laser (ok. 5%), organizm błędnie identyfikuje sytuację, jako rozległy uraz i pobudza 100% skóry do intensywnej regeneracji. Skoagulowane obszary zostają zastępowane przez zupełnie zdrową tkankę, powstają całkiem nowe włókna kolagenowe. Okoliczne, nieuszkodzone tkanki również się regenerują, poprawia się koloryt, struktura skóry staje się bardziej jednolita, pozbawiona widocznych nierówności – uzyskujemy tak zwany efekt “skóry jak u dziecka”.

Działanie lasera frakcyjnego w redukcji przebarwień jest widoczne od razu po pierwszym zabiegu. Proces poprawy jakości skóry trwa około pół roku, w tym czasie rezultaty stają się coraz bardziej widoczne z każdym dniem. Do pożądanego efektu wyrównania kolorytu i redukcji przebarwień są potrzebne zazwyczaj 2-4 zabiegi.

Laser frakcyjny CO2

KOSZT ZABIEGU
od 349 zł
CZAS ZABIEGU
10 – 30 MIN
ILOŚĆ ZABIEGÓW
ustalane indywidualnie
ODSTĘP MIĘDZY ZABIEGAMI
 4- 6 tygodni
OBSZAR ZABIEGU
twarz
ZNIECZULENIE
nie

Ostuda

Występują najczęściej na twarzy kobiet. Powstają przez nagromadzenie barwnika z komórek melanocytów, które są odpowiedzialne za ochronę przeciwsłoneczną. Główną ich przyczyną jest właśnie długotrwałe opalanie bez odpowiedniej ochrony UVA/UVB. W zależności od głębokości ulokowanych w skórze melanocytów, plamy są bardzo intensywnie brązowe lub jaśniejsze – koloru kawy z mlekiem. Istnieje wiele metod usuwania przebarwień posłonecznych, jednak dermatolodzy zgodnie twierdzą, iż najważniejsza jest odpowiednia profilaktyka zapobiegawcza. Polega ona na stosowaniu filtrów o wysokim faktorze SPF, unikaniu w bardzo gorące dni słońca w godzinach 11:00 – 15:00 oraz stosowaniu ubrań ochronnych gwarantujących odpowiednią fotoprotekcję. Niestety często sama profilaktyka nie wystarcza. Pozostaje wówczas zastosowanie dermokuracji rozjaśniającej z intesywnymi składnikami rozjaśniającymi i depigmentacyjnymi.

Plamy soczewicowate

Plamy soczewicowate to charakterystyczne zmiany pigmentacyjne o różnych odcieniach brązu. Z wyglądu podobne do ziaren soczewicy. Ich owalny kształt jest wyraźnie oddzielony od zdrowej skóry. Rozsiane są najczęściej na plecach, klatce piersiowej i twarzy, rzadziej na szyi, przedramionach i grzbietach rąk. Charakteryzują się pogrubionym naskórkiem wystającym poza linię skóry. Plamy soczewicowate powstają na skutek wzrostu melanocytów w warstwie podstawnej skóry. Zazwyczaj powstają po 30. roku życia i mają tendencję do zanikania z biegiem czasu. Plamy soczewicowate są sporym wyzwaniem dla dermatologów i kosmetologów. Ich leczenie polega zazwyczaj na stosowaniu krioterapii lub lasera. Niezwykle ważna w procesie redukowania zmian jest odpowiednia pielęgnacja domowa.

Przebarwienia pozapalne / potrądzikowe

Przebawienia pozapalne / potradzikowe – występują w miejscach, w których pojawiały się zmiany trądzikowe, oparzenia skóry, uczulenia lub inne urazy. Zmiany te powstają na skutek zmniejszenia liczby grup sulfhydrolowych, które hamują melanogenezę, czyli tworzenie pigmentacji skóry. Zmiany pigmentowe pozapalne mogą być efektem działania substancji fotouczulających. Przebarwienia powstałe w wyniku stanów zapalnych mają tendencję do ustępowania samoistnie po długim okresie.

Połączenie silnego działania biotechnologicznego i fotobiochemicznego daje spektakularne efekty zabiegowe:


•    KUMULACJA SIŁY RÓŻNYCH KWASÓW fazy PEEL – efekt ich działania wzajemnie się potęguje i uzupełnia – jest głębszy i pełniejszy.
•    WZMOCNIENIE FOTOBIOCHEMICZNE – preparaty zabiegowe zawierają nowoczesne formuły fotoczułych bio-chromoforów CHANTARELLE (R 650nm i UV 420nm), co w połączeniu z metodą fotodynamiczną PDT LASEREM / LED uruchomia w skórze reakcje fotobiochemiczne, przyśpieszające działania naprawcze.
•    ODBUDOWA, ODMŁODZENIE i ODNOWA KOMÓRKOWA fazy CURE – nowatorskie składniki aktywne SODIUM DNA i biomimetyczny NEUROPEPTYD o działaniu JADU ANEMONU MORSKIEGO – przyspieszają procesy naprawcze skóry i redukują podrażnienia po intensywnych zabiegach eksfoliujących.
•    ZAAWANSOWANA OCHRONA – silne działanie antyoksydacyjne oraz wysoka ochrona SPF 50 UVA/UVB/IR przed skutkami fotostarzenia i agresywnymi czynnikami zewnętrznymi (wolne rodniki, stres, smog, zanieczyszczenia miejskie).

Zabieg DEPIGIM/MELANER

To laserowy zabieg fotodynamiczny do redukcji plam i przebarwień, niwelacji blizn szczególnie potrądzikowych. Zabieg pobudza naturalne złuszczanie z efektem odnowy, wybiela skórę przez hamowanie produkcji melaniny, wygładza zmarszczki, stymuluje syntezę kolagenu i nawilżenie, ma również działanie antyrodnikowe. Nowatorski Ionic Peel System to nieagresywny system eksfoliacji, który pobudza naturalne złuszczanie, dając efekty odnowy, wygładzenia i rozjaśnienia skóry wszystkich fototypów. Zawiera także skutecznie wybielający Hexylrezorcinol, który hamując produkcję melaniny (jest 4 razy silniejszy niż Hydrochinon), działa antyrodnikowo i antyglikacyjnie – chroni przed niszczeniem kolagenu i innych białek. Przebarwienia rozjaśniają także pozostałe składniki: Superox-C™, ekstrakt z indyjskiej rośliny Punarnava, ekstrakt z mącznicy (arbutyna), Emblica i roślinne ekstrakty z lukrecji, kurkumy, papai, ogórka, limonki i dziewanny.

GŁÓWNE PRZECIWSKAZANIA DO PEELINGÓW CHEMICZNYCH: aktywne nerwice naczyniowe, alergia na daną substancję złuszczającą, plamy i znamiona nietypowego kształtu wymagają konsultacji dermatologicznej, ciężkie postacie trądziku, przerwanie ciągłości naskórka, aktywna opryszczka, infekcje wirusowe i bakteryjne skóry, wykwity ropne na skórze, aktywna opryszczka, po krioterapii oraz leczeniu retinoidami – wymagana przerwa min. 6 miesięcy, grzybicze zakażenie skóry, brodawki skórne, liczne zmiany barwnikowe skóry, nowotwory skóry, skłonność do powstawania blizn, nałogowe opalanie (tanoreksja), ciąża i karmienie piersią, po zabiegach chirurgicznych – wymagana przerwa min. 6 miesięcy, po krioterapii oraz leczeniu retinoidami – wymagana przerwa min. 6 miesięcy.

NAJWAŻNIEJSZE PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGÓW FOTODYNAMICZNYCH PDT: 

BEZWZGLĘDNE: ciąża, implanty elektroniczne, choroba nowotworowa, gruźlica, infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze, ostre stany zapalne i niezdiagnozowane zmiany na skórze, uczulenie na światło oraz przyjmowanie leków i preparatów fotouczulających.
PRZECIWWSKAZANA WZGLĘDNE WYMAGAJĄCE KONSULTACJI LEKARSKIEJ: nadczynność tarczycy, cukrzyca, nadciśnienie nieustabilizowane, choroby naczyniowe, inne choroby przewlekłe (np. toczeń, porfiria, epilepsja).

Zabieg DEPIGIM/MELANER

KOSZT ZABIEGU
160 – 210 zł
CZAS ZABIEGU
40 – 60 MIN
ILOŚĆ ZABIEGÓW
4 – 5
ODSTĘP MIĘDZY ZABIEGAMI
 10 – 14 dni
OBSZAR ZABIEGU
twarz
ZNIECZULENIE
nie