Skóra atopowa

Zabieg Ferulashi

Dla skóry wrażliwej, reaktywnej, atopowej, odwodnionej, z dysfunkcją bariery hydrolipidowej polecamy dermokurację FERULASHI. Są to zabiegi dające spektakularne efekty działania dzięki nowotarskiemu zastosowaniu delikatnie złuszczających kwasów szikimowego i ferulowego.

Obydwa kwasy wpływają na znaczna poprawę funkcjonalności bariery ochronnej skóry i lepsze zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Obydwa kwasy choć stosowane w peelingach chemicznych od pewnego czasu nie są chyba wystarczająco znane. Obydwa są łagodnie choć efektywnie działającymi czynnikami eksfoliującymi które mogą być stosowane w ciągu całego roku. Ale to dopiero początek ich wyjątkowych właściwości. Oba kwasy mają działanie antyoksydacyjne a to szczególnie ważne dzisiaj kiedy nasza skóra narażona jest na wiele czynników zwiększających stres oksydacyjny. Wspiera to także odmładzające działanie peelingów opierające się na pobudzaniu i wzmacnianiu naturalnych procesów odbudowy skóry. Kwas szikimowy ma także działanie depigmentacyjne ponieważ hamuje biosyntezę melanin. Wykazano także jego działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Kwasy ferulowy ma działanie fotoprotekcyjne, zapobiega procesom starzenia się skóry, poprawia jej koloryt i chroni przed fotostarzeniem. Ale to nie koniec jego możliwości. Naukowcy odkrywają coraz to nowsze cudowne właściwości tej substancji. Jak się okazuje kwas ferulowy hamuje deponowanie beta-amyloidu dzieki czemu może stanowic stanowić może bazę do wytwarzania leków na choroby układu nerwowego. Inne badania wskazują na korzystne działanie w przypadku nadciśnienia oraz w cukrzycy polegające na przeciwdziałaniu glikacji.

Kwasy szikimowy i ferulowy zastosowano w zabiegu FERULASHI Lipid Reapir – całorocznej dermokuracji dedykowanej dla skóry z dysfunkcją bariery hydro-lipidowej, opracowanej specjalnie dla skóry wrażliwej, reaktywnej, bardzo suchej, dojrzałej, atopowej, skłonnej do alergii, także po inwazyjnych kuracjach estetycznych i medycznych. Spektakularne efekty działania zawdzięcza właśnie nowatorskiemu połączeniu delikatnie złuszczających kwasów szikimowego i ferulowego oraz bogatej kompozycji składników lipidotwórczych, nawadniających, antyoksydacyjnych i łagodząco-kojących, dając jednocześnie odmłodzenie i wygładzenie skóry.

Zabieg Ferulashi

KOSZT ZABIEGU
od 180 zł 
CZAS ZABIEGU
50 – 60 min
ILOŚĆ ZABIEGÓW
zazwyczaj 4 – 6
ODSTĘP MIĘDZY ZABIEGAMI
 14 – 21 dni
OBSZAR ZABIEGU
twarz
ZNIECZULENIE
nie