Skóra tłusta, trądzik pospolity

Pierwotnym wykwitem w trądziku są mikrozaskórniki (microcomedones). Przyczyną ich powstawania jest nadmierne wydzielanie łoju i keratynizacja wewnątrzmieszkowa. Proces ten prowadzi do zwężenia kanałów wyprowadzających co utrudnia wyprowadzenie zawartości gruczołu łojowego na powierzchnię skóry. Pod wpływem zalegającego łoju przewody wyprowadzające ulegają rozszerzeniu i powstają zaskórniki zamknięte (białe główki). W kolejnym etapie powstają zaskórniki otwarte (czarne główki). Proces ten związany jest z dalszym rozszerzaniem przewodów wyprowadzających i utlenianiem tłuszczów zawartych w łoju. Powstanie stanu zapalnego zawdzięczamy drobnoustrojom a właściwie enzymom hydrolitycznym (lipazy, proteazy, hialuronidazy), które wydzielają. Enzymy te działają niszcząco na ściany gruczołów łojowych. Efektem tego jest wydostanie się mas rogowych do okolicznych tkanek co wywołuje stan zapalny i powstawanie grudek i krostek. Jeżeli stan zapalny utrzymuje się dłużej wtedy powstają guzki. Ze zgrupowanych grudek, krost i guzków tworzą się ropnie.

 

Dlaczego powstaje trądzik?

  • Wzmożone wydzielanie łoju (sebum)
  • Skład sebum (niedobór kwasu linolowego)
  • Nadmierna keratynizacja przewodów wyprowadzających i ujść gruczołów łojowych
  • Rozwój drobnoustrojów (Propionibactreium acnes,Pityrosporum ovaleStaphylococcus epidermidis)
  • Na tle hormonalnym
  • Proces zapalny
  • Na tle jatrogenne
  • Działanie niektórych kosmetyków
 

Niektóre składniki kosmetyków również mogą wywoływać trądzik lub nasilać zmiany trądzikowe. Do takich składników należą: mirystynian izopropylu, masło kakaowe, oleje z warzyw, olej mineralny o jakości przemysłowej, wazelina o jakości przemysłowej. Substancje o jakości przemysłowej mogą być zanieczyszczone dziegciami, które bezpośrednio odpowiedzialne są za powstawanie trądziku. Obecnie jednak kosmetyki produkowane są z surowców o jakości kosmetycznej. 

Zabiegi których NIE polecamy i dlaczego??

MIKRODERMABRAZJA

Dlaczego NIE??

Dlatego, że na rynku jest ogromna dostępności innych metod złuszczania naskórka, które wykorzystują sterylne końcówki jednorazowe!
 
Dlatego, że mikrodermabrazja wykonana zbyt słabo i w zbyt długich odstępach czasu nie przynosi praktycznie żadnych rezultatów!
 
Wykonana zbyt agresywnie powoduje uszkodzenia skóry właściwej, które w łagodnej formie objawiają się długotrwałym zaczerwienieniem!
 
Końcówka diamentowa, która jest bardzo porowata, nawet w dobrej klasie autoklawie jest problematyczna do sterylizacji!
 
Dlatego urządzenia do mikrodermabrazji z diamentowymi końcówkami ściernymi wielokrotnego użytku należy uznać za przeżytek!

OCZYSZCZANIE TWARZY

Dlaczego NIE??

 

Polecane zabiegi:

Retinocal Pure

Zalecenia/wskazania do zabiegu:
•    skóra tłusta, skłonna do trądziku pospolitego, trądziku dorosłych, z objawami zmian zapalnych na tle hormonalnym
•    szczególnie dla skóry ze złą tolerancją zabiegów z kwasami, które najczęściej są wykonywane przy skórze tłustej oraz jako nieradykalna dermoterapia w przypadku ograniczeń dla stosowania kwasu retinowego.

Efekty zabiegu:
Zabieg fotodynamiczny PDT przeciw objawom trądziku z równoważnikiem kwasu retinowego i z kwasem ferulowym:
•    redukuje objawy zmian zapalnych i przebarwienia
•    zmniejsza pory
•    wyrównuje koloryt blizn

 

Badania kliniczne ekspresji genów przeprowadzone dla bazowego składnika aktywnego RETINOCAL PURE, jakim jest peptydowy równoważnik kwasu retinowego Retino-Pept, wykonane na tle pochodnej retinolu – palmitynianu retinolu oraz czystego retinolu, wykazały w odniesieniu do zastosowanego równoważnika kwasu retinowego wyższą skuteczność (w odniesieniu do tła) redukcji MMP-1 oraz α-MSH odpowiedzialnych za produkcję prokolagenu-I, zdolność ochronną przed wolnymi rodnikami, skuteczność wybielania (wpływ na syntezę i aktywność szlaku tyrozynazy). Przeprowadzono także na ludzkich keratynocytach HaCaT badania potwierdzające znaczne zmniejszenie aktywności ekspresji cytokin prozapalnych peptydowego równoważnika kwasu retinowego Retino-Pept.

Zabieg Retinocal Pure

KOSZT ZABIEGU
 160 zł 
CZAS ZABIEGU
40 – 50 min
ILOŚĆ ZABIEGÓW
zazwyczaj 5
ODSTĘP MIĘDZY ZABIEGAMI
 10 – 14 dni
OBSZAR ZABIEGU
twarz
ZNIECZULENIE
nie

Tomato Enzym

Zalecenia/wskazania do zabiegu:

•   Skóra tłusta, trądzikowa, młodzieńcza z problemami zaskórników.
•    Działanie złuszczające, przeciwzapalne, intensywna antyoksydacja i nawilżenie. 
•    Doskonałe oczyszczenie zaskórników.

 

The Hot Tomato Peel

Zalecenia/wskazania do zabiegu:
•  Przeznaczony do cery mieszanej, trądzikowej, z zaskórnikami, grubej skóry z silnym sebum, z przebarwieniami posłonecznymi i pozapalnymi, z bliznami potrądzikowymi.
•  Głębokie oczyszczanie skóry, zmniejszenie por, wyregulowanie pH skóry, załagodzenie stanów zapalnych skóry oraz zapobieganie przebarwieniom i bliznom potrądzikowym.

Zabieg Rhonda Allison

KOSZT ZABIEGU
od 120 – 300 zł 
CZAS ZABIEGU
40 – 50 min
ILOŚĆ ZABIEGÓW
 1- 3
ODSTĘP MIĘDZY ZABIEGAMI
14 – 30 dni
OBSZAR ZABIEGU
twarz
ZNIECZULENIE
nie